OWS
Dążąc do jak największej transparentności działań naszej firmy oraz w trosce o usprawnienie wzajemnej współpracy prezentujemy Ogólne Warunki Sprzedaży regulujące zasady świadczenia usług realizowanych przez PPHU Romak.
Przeczytaj
Ogólne Warunki Sprzedaży PPHU Romak
§ 1. Terminologia
Nabywca – jest to osoba fizyczna lub prawna lub inna jednostka nieposiadająca osobowości prawnej nabywająca we własnym imieniu towary oferowane przez PPHU Romak
Sprzedawca – PPHU Romak z siedzibą w Tychach
Towary – usługi oraz produkty gotowe podlegające procesowi produkcyjnemu w PPHU Romak, jak również linia oferty lub pozycja faktury nie podlegająca procesowi produkcyjnemu w PPHU Romak.
Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży lub umowa dostawy zawierana pomiędzy PPHU Romak a osobą fizyczną lub prawną nabywającą towary oferowane przez PPHU Romak.
OWS – Ogólne Warunki Sprzedaży
§ 2. Postanowienia Ogólne
- OWS określają zasady zawierania umów sprzedaży towarów, których producentem , dystrybutorem i sprzedawcą jest PPHU Romak, 43-100 Tychy, ul. Przemysłowa 74, e-mail: romak@romak.pl, REGON: 003502140, NIP: 635-000-64-20
- OWS stanowi integralną część wszelkich umów sprzedaży zawieranych przez Sprzedającego w tym również umów zawieranych w formie zamówienia, oferowanych na rzecz podmiotu, który dokonuje zakupu towaru lub usługi
- OWS są dostępne dla Kupującego przed zawarciem umowy w formie pisemnej w siedzibie Sprzedającego lub na stronie internetowej www.romak.pl
- OWS są uregulowaniem umownym, wiążącym strony w zakresie sprzedaży towarów i usług . Strony wyłączają stosowanie innych wzorców umownych (ogólne warunki umowy, warunki sprzedaży, wzory umowy, regulaminy itp.) stosowanych czy ustalonych przez Kupującego.
- OWS są uregulowaniem umownym, wiążącym strony w zakresie sprzedaży towarów i usług . Strony wyłączają stosowanie innych wzorców umownych (ogólne warunki umowy, warunki sprzedaży, wzory umowy, regulaminy itp.) stosowanych czy ustalonych przez Kupującego.
- Postanowienia zawarte w rzeczonych warunkach ( OWS ) mogą być zmienione jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Zawarcie odrębnej umowy sprzedaży wyłącza stosowanie niniejszych OWS tylko w zakresie uregulowanym w niej w sposób odmienny.
- Zmienione ustalenia pomiędzy stronami uzgodnione i potwierdzone na piśmie mają pierwszeństwo przed postanowieniami OWS.
§ 4. Zawieranie umów
- Warunkiem zawarcia umowy jest złożenie zamówienia przez Nabywcę i potwierdzenie jego przyjęcia przez Sprzedawcę. W przypadku modyfikacji warunków zamówienia przez Sprzedającego za moment zawarcia umowy uznaje się Akceptację przez Kupującego wprowadzonych zmian.
- Zamówienia muszą być złożone:
a) w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty e-mail
b) pisemnie
Zamówienie musi zawierać dokładną nazwę i adres Kupującego, ilość zamawianego towaru, termin i miejsce dostawy, uzgodnione ze Sprzedawcą, formę i termin płatności oraz być złożone przez osobę uprawnioną do składania zamówień w imieniu Kupującego. - Anulowanie zamówienia przez Kupującego jest dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim, pisemnym ustaleniu warunków anulowania zamówienia ze Sprzedającym.
Sprzedający zastrzega sobie prawo do obciążenia Kupującego rzeczywistymi kosztami, które powstały do momentu anulacji – nie większymi niż wartość zamówienia. - Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie zobowiązania w przypadku, gdy jest ono wynikiem okoliczności pozostających poza kontrolą Sprzedającego (siła wyższa).
§ 5. Dostawy
- Sprzedający nie odpowiada za żadne straty, szkody lub koszty (pośrednie lub bezpośrednie) wynikające z roszczeń Kupującego z tytułu błędów w dostawie lub jej opóźnień, spowodowane
działaniem operatora logistycznego ( spedytora ). - Terminy dostawy wynikające z uzgodnień między stronami, mogą ulec zmianie w przypadku zdarzeń, za które Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności.
- Jeżeli kupujący wydłuży ustalony termin dostawy lub w przypadku nieprzyjęcia towaru, Sprzedający ma prawo obciążyć Kupującego kosztami transportu i kosztami magazynowania nieodebranego towaru.(8PLN/mkw)
- Jeżeli opóźnienie w odbiorze towaru przekracza 14 dni lub jeżeli Kupujący odmawia przyjęcia towaru, stosuje się zasady określone w paragrafie 4 ust 3 .
-
Kupujący ma obowiązek niezwłocznie po otrzymaniu towaru dokonać sprawdzenia zgodności dostarczonego towaru z zamówieniem. Zobowiązany jest sprawdzić w szczególności: stan przesyłki oraz jakość, ilość i asortyment dostarczonego towaru, oraz sporządzić protokół w przypadku uszkodzenia produktu przy odbiorze Towaru przewoźnikowi, a także niezwłocznie (tj. najpóźniej do 7 dni roboczych) zgłosić Sprzedającemu zastrzeżenia w tym zakresie sporządzając protokół niezgodności. Sprzedający zastrzega sobie prawo kontroli zgłoszonej szkody na miejscu dostawy.
§ 6. Warunki płatności
- Zapłata za otrzymany towar następuje w terminie i kwocie określonej na fakturze VAT uprzednio wystawionej przez Sprzedającego
- Kupujący staje się właścicielem towaru w chwili całkowitej zapłaty za wcześniej zamówiony towar. Jeżeli Kupujący nie dokona zapłaty w określonym terminie, wówczas Sprzedający zażąda od Kupującego zwrotu towarów niezapłaconych oraz może żądać odszkodowania w wysokości poniesionych strat z tego tytułu
-
Datą wykonania świadczenia przez Kupującego jest data uznania środków na rachunku bankowym Sprzedającego
- Oferta lub Potwierdzenie zamówienia mogą zawierać zobowiązanie Kupującego do wniesienia zaliczki na poczet ceny produktu/usługi.
- W przypadku nieterminowej realizacji płatności Sprzedający jest uprawniony do dochodzenia, obok należności głównej i odsetek za opóźnienie, również zwrotu kosztów sądowych, egzekucyjnych oraz zastępstwa procesowego. Ponadto Sprzedający jest uprawniony do dochodzenia zwrotu kosztów związanych z windykacją tej należności.
§ 7. Podsumowanie
- Prawem właściwym dla OSW jest prawo polskie.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym OWS mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
- Stwierdzenie nieważności pojedynczych postanowień nie ma wpływu na ważność pozostałych postanowień OWS.
- Strony będą dążyć do polubownego załatwienia wszelkich sporów wynikłych w związku z wykonaniem umów objętych niniejszymi warunkami. W przypadku braku możliwości polubownego załatwienia sprawy właściwym do rozstrzygnięcia sporu będzie sąd właściwy dla miejsca siedziby Sprzedającego .
Nasze mocne strony
Firma PPHU ROMAK z siedzibą w Tychach została założona w 1983 roku i obecnie jest jednym z wiodących producentów opakowań i wyrobów z tworzyw sztucznych na polskim rynku.
01
Stosowane do produkcji surowce są najwyższej jakości, a cały proces produkcyjny objęty jest ścisłym nadzorem. Nieustanne dążenie do innowacyjności, modernizacji oraz podnoszenia kwalifikacji kadry pracowniczej pozwala na funkcjonowanie nie tylko na rynku lokalnym ale i poza granicami naszego kraju.
02
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom , poszerzamy asortyment w nowych kategoriach produktowych. Stale aktualizujemy naszą ofertę, co pozwala nam dostosować się do coraz to bardziej rygorystycznych przepisów i oczekiwań rynku.
03
Dzięki profesjonalnemu podejściu, wysokiej jakości i terminowości naszych usług, docieramy do najbardziej wymagających Klientów z branży chemicznej, budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej, rolniczej czy wielu innych.
04
W zakresie naszej działalności leży również realizacja projektów zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami naszych Klientów. Stosowane do produkcji surowce są najwyższej jakości, a cały proces produkcyjny objęty jest ścisłym nadzorem.
05
Od 2004 roku w firmie został wdrożony system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009.
06
Wybrane linie produktowe posiadają stosowne certyfikaty na materiały niebezpieczne, atest na kontakt z żywnością oraz certyfikat bezpieczeństwa uprawniający do stosowania naszych opakowań w podziemnych zakładach górniczych.